Tervetuloa työpajaan 19.3.2013: Tehokkuutta ja ryhtiä järjestötoimintaan!

Aika: tiistai 19.3. klo 17.30 – 20.00
Paikka: Hotelli Kittilä, kokoushuone

Suosittu järjestötyöpaja saa jatkoa! Tule kuulemaan, miten kyläyhdistyksen ja muuhun yhdistys- ja järjestötoimintaan saa uutta puhtia. Työpajassa nostetaan esiin yhdistyksen hallinnon näkökulmasta keskeisiä asioita ja kerrataan myös edellisen kerran oppeja. Mahdollisuus myös esittää omia kysymyksiä!

Työpajassa käsiteltävät aiheet:
1. kertausta 11.2. työpajasta
2. yhdistyksen paperisotaa
3. äänestyksiä
4. vaaleja
5. osanottajien kysymyksiä

Tilaisuuden asiantuntijana toimii Kansan sivistystyön liiton Martti Vaattovaara.
Tilaisuus on maksuton ja sisältää kahvitarjoilun! TERVETULOA!

ILMOITTAUTUMINEN: s-postilla katja.kaunismaa(at)kittila.fi tai puhelimitse 0400 356 431 perjantaihin 15.3. klo 12 mennessä. Ilmoittautumisen yhteydessä pyydämme ilmoittamaan nimesi, puhelinnumerosi ja kylän ja/tai järjestön, jota edustat.
Mikäli haluat jo etukäteen toimittaa kysymyksiä luennoitsijalle, pyydämme toimittamaan ne ilmoittautumisen yhteydessä.

Tilaisuuden järjestää Kideve Elinkeinopalvelut, Kittilän kylähanke.