Kyläyhdistysten yhteystiedot

Yhteystiedot on päivitetty kesäkuussa 2015. Ilmoitathan Kideveen (puhelin 040 760 0744), jos tiedoissa on virheitä.

Kyläyhdistysten yhteystiedot ja lisätietoja kylistä osoitteessa www.kittila.fi/kylat

 

Kyläyhdistysten yhteystiedot

Kittilän kylien neuvosto, pj. Esa Siitonen 045 678 3334 esa.siitonen(at)gmail.com
Alakylän kyläyhdistys ry, Leena Neitiniemi-Upola 040 561 0053 leena.upola(at)gmail.com
Hanhimaan kylätoimikunta yhteyshenkilö Kalevi Niva 0400 201 635
Helpin kyläyhdistys ry, pj. Timo Helppikangas 0400 517 675 timo.helppikangas(at)pp.inet.fi
Helpin kyläyhdistys ry, siht. Susa Tauriainen 040 518 2082 susa.tauriainen(at)pp1.inet.fi
Jeesiöjärven kylätominkunta, pj. Tiina Niva 040 574 5647 tiina.niva(at)kittila.fi
Jeesiöjärven kylätominkunta, siht. Virpi Jesiöjärvi 0400 178 157 virpi.jesiojarvi(at)kittila.fi
Kallon kyläyhdistys r,y pj. Virpi Kallojärvi virpi.kallojarvi(at)luukku.com
Kallon kyläyhdistys ry, siht. Meeri Poikela 040 702 8190 meeri.poikela(at)hotmail.com
Kelontekemän kyläyhdistys ry, pj. Hannele Hake 040 774 3823 hannele.hake(at)gmail.com
Kiistalan kyläyhdistys ry, pj. Matti Piekkari 0400 215 193 matti.piekkari(at)gtk.fi
Kiistalan kyläyhdistys ry, siht. Sanna Mantovaara 0400 225 313
Kinisjärvi-Vuoman kyläyhdistys ry, pj. Heli Palo 0400 972 186 heli.palo(at)luukku.com
Kinisjärvi-Vuoman kyläyhdistys ry, siht. Heidi Nikumaa 040 752 8692
Kirjanselkämaan kyläyhdistys pj. Marja-Terttu Puolakanaho 050 594 9434 marja(at)levinjokilaakso.fi
Kittilän kirkonkylän kyläyhdistys, pj. Minna Rantanen 040 721 2056 minna.rantanen(at)kittila.fi
Kittilän kirkonkylän kyläyhdistys, siht. Jaana Viittanen 0400 819 618 jaana.viittanen(at)gmail.com
Kuivasalmen ja Nilivaaran Kyläyhdistys ry, pj. Raimo Takalo 040 838 1755 raimotakalo(at)luukku.com
Kuivasalmen ja Nilivaaran Kyläyhdistys ry, siht. Taimi Nikkinen 040 541 3709 taimi.nikkinen(at)luukku.com
Kuusajoen kyläyhdisty,s siht. Hilkka Kaunismaa 040 722 3102 hilkka.kaunismaa(at)pp.inet.fi
Könkään kyläyhdistys ry, pj. Jenni Jokela 040 761 5244 jenni.jokela(at)kittila.fi
Könkään kyläyhdistys ry, siht. Satu Vaarala 050 340 9937 satu.vaarala(at)kittila.fi
Lehmilehto-Maunujärvi kylätoimikunta, pj. Jouni Kangas 0400 171 772
Molkojärven kyläyhdistys ry, pj. Siiri Vierelä 0400 199 285 siiri.vierela(at)gmail.com
Molkojärven kyläyhdistys ry, siht. Sirkka Hangasvaara 040 831 2490 sirkka.hangasvaara(at)kittila.fi
Pakatin kylätoimikunta, pj. Antti Sallinen 040 509 8024
Pokan kyläyhdistys ry, pj. Helena Lehtinen 016 657 635
Pulju-Lompolo Erämaakylät ry, pj. Maija Uusikartano 0400 150 255 maijauusikartano(at)hotmail.com
Puurokaukonen ry, pj. Marita Seppälä 040 517 7418
Raattama seura ry, pj. Mervi Autto raattama(at)majoitusautto.fi
Raattama seura ry, siht. Eveliina Pääkkölä 040 825 4888 eveliina.paakkola(at)arctifood.fi
Rauhalan kyläyhdistys ry, pj. Anne Paaso 040 509 8210 apaaso(at)felltrek.fi
Rauhalan kyläyhdistys ry, siht. Juha Laine 040 844 9019
Sirkka/Immelän Vihurit ry, pj. Tanja Haaranen 050 535 6156 immelanvihurit(at)gmail.com
Sirkka/Immelän Vihurit ry, siht. Satu Jussila 050 535 6156 immelanvihurit(at)gmail.com
Tepaston Maa- ja Kotitalousseura ry, pj. Juhani, Alatörmänen 040 549 2390 juhani.alatormanen(at)pp.inet.fi
Tepaston Maa- ja Kotitalousseura ry, siht. Leila Koskenniska 0400 965 557 leila.koskenniska(at)kittila.fi
Tepsan kyläyhdistys ry, pj. Helena Huikuri-Kujala 040 583 6338 helenahkujala(at)gmail.com
Veittivuoman kylätoimikunta, pj. Eino Holck 040 761 9075
Veittivuoman kylätoimikunta, siht. Helena Tapio, 040 769 3548 helenatapio58(at)hotmail.com
Vittakummun kyläyhdistys ry, pj. Raili Fagerholm 040 761 8104 raili.fagerholm(at)wippies.fi
Vittakummun kyläyhdistys ry, siht. Hilkka Kaunismaa 040 722 3102 hilkka.kaunismaa(at)inet.fi